Pre najrýchlejší kontakt volajte našu hotline +421.41.5555.888


Hlavná navigácia


Informujeme o našich aktivitách
Publikovaním článkov, oznamov a aktualít týkajúcich sa našej spoločnosti chceme prezentovať našim súčasným klientom i návštevníkom stránok našu vysokú odbornosť. Zároveň ponúkame možnosť byť informovaný o všetkých dôležitých udalostiach týkajúcich sa našej firmy.


Predchádzajúca strana


Aktuality a oznamy

Zoznam aktualít, noviniek a oznamov týkajúcich sa spoločnosti IBG Project. Na tomto mieste nájdete prehľadne chronologicky zobrazený archív všetkých našich príspevkov a článkov.

Typové rodinné domy ÁNO či NIE?

V súčasnosti je možné na internete nájsť nespočetné množstvo rôznych typových rodinných domov. Aj naša spoločnosť ponúka klientom obstaranie typového projektu svojho rodinného sídla. Okrem typového projektu domu klientom zároveň zabezpečíme aj ďalšie servisy, ktoré nie sú úplne bežné pri kúpe typového domu z internetu.

Čítať celý článok...

Nové trendy v rezidenčnom bývaní

Naša spoločnosť vyvíja  a ponúka projekt rezidenčného bývania ktorý dáva jedinečný priestor pre život.

Rezidencia Kubis je forma susedského bývania na báze Neighbourhoodu. Táto koncepcia je postavená na kombinácii troch základných typov bytov, ktoré je možné nakombinovať v horizontálnom aj vertikálnom smere. Vnútorná dispozícia tak poskytuje vysoký komfort a pohodlie pre každého.

Čítať celý článok...

Quo vadis slovenské stavebníctvo?

Odborníci predpokladajú zlepšenie stavebnej produkcie už v roku 2014. Dôsledok globálnej hospodárskej krízy, nedostatočné využívanie fondov z EÚ či nadmerná opatrnosť investorov sú podľa odborníkov z oblasti výstavby najhlavnejšie príčiny, ktoré dostali slovenské stavebníctvo do kolien. Predikciu vývoja stavebníctva na najbližšie obdobie riešili kompetentní na konferencii Quo Vadis slovenské stavebníctvo.

Čítať celý článok...

Už nepostavíme od buka do buka, čiernym stavbám je koniec

Prísne zmeny v novom stavebnom zákone prospejú spoločnosti, stavebným inžinierom aj vlastníkom pôdy. Postaviť si dom bez stavebného povolenia či dodatočne zlegalizovať stavbu už nebude možné. Stavební inžinieri považujú za vizitku spoločnosti aj stavebnú oblasť a čierne stavby jej príliš neprospievali. S príchodom budúceho leta a nového stavebného zákona tak projektanti očakávajú aj príchod kvalitnejšieho stavebníctva na Slovensko.

Čítať celý článok...

Ako reaguje stavebníctvo na horúčavy?

Vlny horúčav sú podľa klimatológov čoraz častejším javom aj na Slovensku. Stavajú sa slovenské novostavby s čoraz väčším dôrazom na to, aby chránili obyvateľov pred teplom? Stavebníctvo v súčasnosti rieši predovšetkým únik tepla von z budovy. Nezaoberá sa príliš únikom chladu z dôvodu, že teplotný rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou v dome je v zime väčší ako v lete.

Čítať celý článok...

Návrh nového stavebného zákona - časť 3. - kontrolný statik

Podľa §52 vzniká podľa návrhu stavebného zákona nová funkcia kontrolný statik. Pre ďalšie info čítajte ďalej...

Čítať celý článok...

Návrh nového stavebného zákona - časť 2. - kategorizácia stavieb po novom

V návrhu zákona o územnom plánovaní a územnom konaní dochádza k novej kategorizácii stavieb:

Drobné stavby sú stavby, ktoré nie sú určené na bývanie a nemajú podstatný vplyv na okolie; spravidla majú doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe. Čítajte ďalej...

Čítať celý článok...

Návrh nového stavebného zákona - časť 1.

Bratislava (18. júla 2013) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja dnes predstavilo návrh znenia nového stavebného zákona a odštartovalo širokú verejnú diskusiu. Cieľom novej legislatívy je urobiť poriadok v územnom plánovaní, zefektívniť rozhodovanie  a profesionalizovať stavebné úrady.

Čítať celý článok...

Príprava nového stavebného zákona si vyžiadala zmeny

 

Príprava nového stavebného zákona vyvolala potrebu novelizovať aj ďalšie zákony, ktoré sa týkajú stavebníctva. Vznikla tak nevyhnutnosť prispôsobiť novým zmenám generálneho zákona aj Zákon č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch.

Čítať celý článok...

Naše príspevky v Hospodárskych novinách

Dňa 11.7.2013 bol v Hospodárskych novinách vydaný článok s našimi komentármi a príspevkami. Viac sa dozviete na stránke HN.

Čítať celý článok...

Kde sa dá pri stavbe rodinného domu ušetriť najviac, kde sa šetriť určite neoplatí?

Rozhodli ste sa postaviť rodinný dom? Určite ste plný očakávaní, no zároveň i obáv či to zvládne vaše konto na účte. Vedzte však, že stavba rodinného domu je obrovská investícia, preto treba dobre zvážiť kde sa oplatí ušetriť a na druhej strane kde sa šetreniu vyhýbať. Treba si uvedomiť, že šetriť je možné nielen pri samotnej výstavbe ale aj pri neskoršej prevádzke domu.

Čítať celý článok...

Voľné pracovné miesta - kariéra

Naša spoločnosť obsadzuje pracovnú pozíciu projektanta elektroinštalácií silnoprúd, slaboprúd.

Čítať celý článok...

Voľný trh pre prácu projektantov a pre stavebný sektor je jednou z hlavných príčin havárií stavieb

Dôležitou úlohou štátu je zabezpečiť, aby stavby poskytovali nám všetkým príslušnú spoľahlivosť. Vyzdvihol to vo svojej prednáške „Hlavné príčiny havárií stavieb“ predseda Komory stavebných inžinierov Vladimír Benko.

Čítať celý článok...

Vybavenie stavebného povolenia

Začať s výstavbou stavby možno len na základe právoplatného stavebného povolenia, ktoré sa vydáva po predchádzajúcom územnom rozhodnutí.

Čítať celý článok...

Vybavenie územného rozhodnutia

Stavbu možno umiestniť a dotknuté územie využiť len na základe územného rozhodnutia.  

Čítať celý článok...

Autorský dozor, autorský dohľad

Odporúčaný rozsah odborného autorského dozoru, autorského dohľadu

Čítať celý článok...

Inžinierská činnosť

Súhrn činností, ktoré v mene investora na základe plnej moci vykonáva právnická alebo fyzická osoba za účelom zabezpečenia predprípravy, prípravy a realizácie stavieb alebo jej celkov.

Čítať celý článok...

Projektová dokumentácia

Rozsah projektovej dokumentácie závisí od jej jednotlivých stupňov, pričom každý z nich má svoj minimálny rozsah určený najčastejšie súvisiacimi zákonmi a vyhláškami.

Čítať celý článok...

Projektová dokumentácia pre územné rozhodnutie

Dôležitou súčasťou každého projektu je projektová dokumentácia. V tomto článku sme sa rozhodli ponúknuť vám detailné informácie, čo všetko projektová dokumentácia pre územné rozhodnutie obsahuje a podľa akých zákonných predpisov sa riadi.

Čítať celý článok...

Posúdenie vplyvov na životné prostredie – EIA (Environmental Impact Assessment)

Posudzovanie vplyvov na životné prostredie (Environmental Impact Assessment - EIA) je považovaný za jeden z hlavných nástrojov medzinárodnej environmentálnej politiky na uskutočňovanie trvalo udržateľného rozvoja. Vo vyspelých krajinách sa uplatňuje viac ako tri desaťročia.

Čítať celý článok...

Nové internetové stránky spoločnosti IBG Project sú online

S radosťou oznamujeme, že dňa 15. marca 2010 sme spustili nové rozšírené internetové stránky spoločnosti IBG Project. Snahou bolo prehľadnejšie usporiadať informácie, vytvoriť moderný dizajn a zlepšiť prehľadnosť stránok našej firmy.

Čítať celý článok...Novinky a informácie do mailu

Ak máte záujem dostávať novinky z nášho obchodu ako aj informácie o aktuálnych akciách či zľavách, zaregistrujte sa do nášho newsletteru a my vás budeme niekoľkokrát v roku zasielať všetko zaujímavé priamo na vašu mailovú adresu. O vaše údaje sa nemusíte obávať, údaje klientov chránime ako svoje, čiže nebudú nikdy vydané žiadnej tretej strane. Pre registráciu je potrebné vyplniť obe polia. Ďakujeme.

Prihlasovací formulár pre odoberanie noviniek