Pre najrýchlejší kontakt volajte našu hotline +421.41.5555.888


Hlavná navigácia


Informujeme o našich aktivitách
Publikovaním článkov, oznamov a aktualít týkajúcich sa našej spoločnosti chceme prezentovať našim súčasným klientom i návštevníkom stránok našu vysokú odbornosť. Zároveň ponúkame možnosť byť informovaný o všetkých dôležitých udalostiach týkajúcich sa našej firmy.


Predchádzajúca strana


Príprava nového stavebného zákona si vyžiadala zmeny

 

Príprava nového stavebného zákona vyvolala potrebu novelizovať aj ďalšie zákony, ktoré sa týkajú stavebníctva. Vznikla tak nevyhnutnosť prispôsobiť novým zmenám generálneho zákona aj Zákon č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch.

Zákon, ktorým sa roky riadili stavební inžinieri a architekti, bol napriek mnohým doplneniam neflexibilný  a možnosť novelizovať ho preto privítali s nadšením. „Všetky zásahy do stavebného zákona a 138-čky pozitívne ovplyvnia nielen stavebníctvo na Slovensku, ale i ďalšiu existenciu autorizovaných členov Komory. Veríme, že vďaka nim bude stavebníctvo na Slovensku kvalitnejšie a stavby bezpečnejšie,“ povedal predseda Slovenskej komory stavebných inžinierov Vladimír Benko.

Na návrhoch na zmeny novely zákona pre autorizovaných inžinierov pracuje pracovná skupina a  Úrad SKSI ich zapracováva v plnom nasadení.

"Oslovili sme všetkých predsedov volených orgánov, výborov regionálnych  združení a slovenských odborných sekcií našej Komory, aby nominovali svojich zástupcov a náhradníkov do otvorenej pracovnej skupiny pod vedením profesora Benka. Asi  trinásť členov komisie nám zaslalo návrhy na zmeny v 138-čke, ktoré momentálne spracovávame. Všetky návrhy zverejníme aj v členskej zóne našej webovej stránky," priblížila riaditeľka Úradu SKSI Diana Krížová. Do pracovnej skupiny sa môže zapojiť každý člen Komory.Novinky a informácie do mailu

Ak máte záujem dostávať novinky z nášho obchodu ako aj informácie o aktuálnych akciách či zľavách, zaregistrujte sa do nášho newsletteru a my vás budeme niekoľkokrát v roku zasielať všetko zaujímavé priamo na vašu mailovú adresu. O vaše údaje sa nemusíte obávať, údaje klientov chránime ako svoje, čiže nebudú nikdy vydané žiadnej tretej strane. Pre registráciu je potrebné vyplniť obe polia. Ďakujeme.

Prihlasovací formulár pre odoberanie noviniek