Pre najrýchlejší kontakt volajte našu hotline +421.41.5555.888


Hlavná navigácia


Informujeme o našich aktivitách
Publikovaním článkov, oznamov a aktualít týkajúcich sa našej spoločnosti chceme prezentovať našim súčasným klientom i návštevníkom stránok našu vysokú odbornosť. Zároveň ponúkame možnosť byť informovaný o všetkých dôležitých udalostiach týkajúcich sa našej firmy.


Predchádzajúca strana


Už nepostavíme od buka do buka, čiernym stavbám je koniec

Prísne zmeny v novom stavebnom zákone prospejú spoločnosti, stavebným inžinierom aj vlastníkom pôdy. Postaviť si dom bez stavebného povolenia či dodatočne zlegalizovať stavbu už nebude možné. Stavební inžinieri považujú za vizitku spoločnosti aj stavebnú oblasť a čierne stavby jej príliš neprospievali. S príchodom budúceho leta a nového stavebného zákona tak projektanti očakávajú aj príchod kvalitnejšieho stavebníctva na Slovensko.

„Rešpektovaním nového stavebného zákona zo strany investora očakávame uznávanie autority osoby stavebného inžiniera a projektovej dokumentácie. Keď bude investorovi hroziť, že mu stavba neprejde kolaudačným procesom a stane sa neskolaudovanou – čiernou stavbou, už mu nebude všetko jedno. Benevolencii zo strany legislatívy aj zo strany staviteľov je pri čiernych stavbách koniec,“ priblížil predseda Slovenskej komory stavebných inžinierov Vladimír Benko.

Nové právne vedomie spoločnosti naberie iné smerovanie, to sa objaví aj v kvalite projektových riešení. Pretože keď staviam niečo načierno, ľahko mi svedomie dovolí odchýliť sa od projektovej dokumentácie, ktorú mi vypracoval odborník. Nemožnosť zlegalizovať dodatočne čierne stavby by mal priniesť poriadok, systematickosť a kvalitu.

Zmeny v novom stavebnom zákone, ktoré by mali byť platné od júla 2014, prinesú radikálnejšie riešenia čiernych stavieb. Pri ich odhalení stavebný úrad vyzve staviteľa, aby stavbu odstránil, v prípade neuposlúchnutia sa investor dopustí trestného činu. Náklady za odstránenie stavby padnú na hlavu zhotoviteľa.

Pokiaľ čiernu stavbu aj tak neodstránia, príde na rad posledná možnosť jej riešenia – dražba. Čiernu stavbu bude musieť odstrániť aj jej nový vlastník. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja otvorilo verejnú diskusiu k návrhu nového stavebného zákona. Pripomienky verejnosti bude prijímať do 15. septembra. Súčasný stavebný zákon platí od roku 1976.Novinky a informácie do mailu

Ak máte záujem dostávať novinky z nášho obchodu ako aj informácie o aktuálnych akciách či zľavách, zaregistrujte sa do nášho newsletteru a my vás budeme niekoľkokrát v roku zasielať všetko zaujímavé priamo na vašu mailovú adresu. O vaše údaje sa nemusíte obávať, údaje klientov chránime ako svoje, čiže nebudú nikdy vydané žiadnej tretej strane. Pre registráciu je potrebné vyplniť obe polia. Ďakujeme.

Prihlasovací formulár pre odoberanie noviniek